Home   Nasza oferta

Nasza oferta

Zajęcia dla dzieci w klubie malucha Amelka

Zajęcia adaptacyjne

Zajęcia adaptacyjne, mają na celu zapoznanie dzieci i rodziców z naszą placówką. Są to spotkania, w trakcie których dzieci biorą czynny udział w różnych formach aktywności zawierających wszelkie elementy zabaw ogólnorozwojowych.  Oswajają się z nowymi koleżankami i kolegami, z opiekunkami oraz z nowym otoczeniem. Są to trzy dniowe darmowe zajęcia, trwające od 30 minut do 4 godzin  w zależności od indywidualnych potrzeb dziecka.

Zajęcia z Języka Angielskiego

Zajęcia językowe odbywają się razy w tygodniu ( we wtorek i czwartek )  .  Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem muzyki i ruchu. Dzieci wykonują ćwiczenia fizyczne z elementami gimnastyki, wzmacniając swoje ciało, jednocześnie przyswajają sobie obcy język. Dzieci,  w trakcie zabawy poznają znaczenia słów , dźwięków ,  kształtów z którymi codziennie mają styczność . Dzięki temu uczą się szybko i łatwo.

Zajęcia muzyczno- ruchowe

Połączenie muzyki z ruchem wpływa na ich rozwój sensoryczno – motoryczny. Dzieci chętnie uczą się nowych piosenek, tańczą i naśladują ruchy wykonywane przez wychowawców. Wykorzystanie śpiewu oraz tańca daje dzieciom możliwość przeżycia różnych emocji. Dzieci  uczą się poprawnej artykulacji i ćwiczą głos. Zabawy ruchowe są bardzo ważnym elementem w rozwoju dziecka. Wprowadzają radosny nastrój i dobre samopoczucie, dają dziecku możliwość zaspokojenia naturalnej potrzeby ruchu.

Zajęcia plastyczne

W czasie zajęć plastycznych dzieci mają możliwość korzystania z wielu materiałów – kredek, farb, kredy, papieru kolorowego, bibuły, tkanin, plasteliny i wielu innych – dzięki czemu doskonalą motorykę dłoni i palców oraz koordynację wzrokowo-ruchową, a przede wszystkim rozwijają swoją aktywność twórczą. Zapoznanie dzieci z różnymi technikami powstawania prac plastycznych. Celem tych zajęć jest doskonalenie sprawności manualnej.

Zajęcia manualno-konstrukcyjne

Dzieci budują konstrukcję z klocków, szeregują je, budują i burzą budowle, dopasowują odpowiednie   kształty do otworów. Celem tych zabaw jest rozwój zręczności i koordynacji ruchów, usprawnienie pracy dłoni – palce i nadgarstki, usprawnianie procesów myślenia i koncentracji.

Baśnioterapia

Terapia tradycyjnymi baśniami, przede wszystkim autorstwa braci Grimm czy  Ch.Parrault. Rozbudza dziecięcą wyobraźnię i pomaga skupić uwagę.To terapia przez bajki. Wszystkie dzieci lubią ich słuchać, a szczególnie te najmłodsze. Czytając określone bajki można dziecku pomóc w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych, takich jak np. irracjonalne lęki lub pierwsze dni w żłobku. Zajęcia te odbywają się kilka razy w ciągu tygodnia w każdej grupie

Zajęcia z gotowania – nasze kuchcikowo 

W trakcie tych zajęć  poznajemy , uczymy się rozróżniać  smaki  i zapachy.

Zajęcia dydaktyczne

W czasie zajęć dydaktycznych, dzieci poprzez zabawę poznają m.in. nazwy przedmiotów z najbliższego otoczenia, pojęcia określające wielkości (np. duży-mały, wysoko-nisko), uczą się rozpoznawać kolory i dostrzegać zmiany w otoczeniu związane z porami roku. Podczas wspólnego czytania bajek doskonalą umiejętność słuchania i odnajdywania na ilustracjach usłyszanych treści.

Zajęcia z chustą Klanza

Opiekunki stosując metody różnych form zabaw, wzbogacają formy pracy
w grupie przy pomocy chusty Klanza , co daje możliwość aktywności i zaangażowania we wspólne tworzenie oraz niesamowitą  radość z twórczego działania w grupie. Do ulubionych zabaw dzieci należą m.in.:
Imiona  – dzieci stoją w kole, trzymając chustę. Opiekunka wybiera osobę, do której chce przesłać piłeczkę. Wymienia swoje imię oraz imię dziecka i poruszając odpowiednio chustą przesyła jej piłeczkę. Następnie piłeczka jest posyłana dalej. Nie może upaść na ziemię.     Morskie fale  – na chuście siedzi lub leży jedna lub więcej osób. Pozostali wachlują chustą, robiąc fale. Później zmiana osób, bądź osoby chodzą po chuście. Pozostali poruszają chustą robiąc fale. Zabawy ćwiczące współdziałanie – integrują grupę poprzez dążenie do wspólnego celu, umożliwiają nawiązanie kontaktów, pozwalają doświadczyć jedności z grupą.
Spadochron – wszyscy jednocześnie podnoszą chustę wysoko do góry. Prowadzący odlicza: raz, dwa, na trzy wszyscy przebiegają pod chustą i chwytają jej brzeg po przeciwnej stronie.

Zajęcia taneczne

Zajęcia Teatrzyki – warsztaty teatralne                                   

Organizujemy imprezy urodzinowe naszym maluszkom.